مرسدس EQT مارکوپولو

نویسنده : خدمات مرسدس بنز گلچین / جمعه, 25 آذر 1401

مرسدس EQT مارکوپولو کانسپت برای نمایش کمپرهای برقی آینده معرفی شد

برقی سازی خودروها به تمامی کلاس‌ها سرایت کرده و حتی کمپرها و ون‌ها نیز از این موضوع در امان نیستند. مرسدس بنز نیز دو کانسپت EQT مارکوپولو را به تازگی معرفی کرده است.

یکی از این کانسپت ها کاملاً به مدلی برقی تبدیل شده درحالی‌که دیگری دارای یک ماژول جداشدنی ساده برای افرادی است که فقط می‌خواهند چند ساعتی را از خانه دور شده و در طبیعت به گشت‌وگذار بپردازند. ون نقره‌ای رنگ حاضر در تصاویر از دگرگونی زیادی در کابین برخوردار شده تا به یک کمپر جذاب تبدیل شود. این خودرو از نسخه طویل‌تر مرسدس بنز EQT جدید به عنوان نقطه شروع کار استفاده کرده و دارای پانل سقف پاپ آپ است. با گسترش این بخش از خودرو فضا برای ایستادن سرنشینان در داخل کابین مهیا خواهد شد. در این بخش همچنین فضای خواب ۱.۹۷ در ۰.۹۷ متر وجود دارد و دید رو به بیرون خوبی نیز وجود دارد.

سقف پاپ آپ یاد شده از پانل خورشیدی نیز سود می‌برد. به این مورد باید باتری جداشدنی در کشو را اضافه کرد که سرنشینان می‌توانند از آن استفاده کنند. در بخش پایینی نیز تشکی با ابعاد ۲ در ۱.۱۵ متر قرار گرفته است. نیمکت نصب شده هم حتی با وجود استفاده از تخت خواب می‌تواند فضای نشستن خوبی را مهیا سازد. با فشار یک دکمه نیز می‌توان شیشه‌ها را تیره کرد تا حریم شخصی مالک حفظ شود.

آشپزخانه مرسدس بنز EQT مارکوپولو مفهومی شامل ظرف‌شویی، اجاق و یخچال است. اگر هم ترجیح بدهید در خارج از فضای خودرو یک وعده غذایی را آماده کنید اجاق موجود در کشو این امکان را به شما خواهد داد. ارتفاع میز تاشوی موجود را نیز می‌توان به‌صورت برقی تنظیم کرد. قرار است نسخه تولیدی این ون از نیمه دوم سال ۲۰۲۳ تولید شود. اما مرسدس بنز EQT آبی‌رنگ در تصاویر در واقع نسخه کوتاه‌تر است و پیش‌نمایشی از ماژول مارکوپولو به شمار می‌رود. این خودرو از دو بخش استفاده کند. فضای خواب به‌صورت استاندارد وجود داشته و آشپزخانه را می‌توان به عنوان آپشن اضافی سفارش داد. در واقع بعضی بخش‌های داخل خودرو جداشدنی هستند.

تخت خواب نصب شده دارای تشک تاشو با ابعاد ۲ در ۱.۱۵ متر است و زمانی که جمع شود صندلی‌های عقب کاملاً قابل‌استفاده خواهند بود. این پکیج دارای پوشش تیره شیشه‌هاست تا سرنشینان با حفظ حریم شخصی استراحت کنند. در بخش آشپزخانه نیز مخزن آب ۱۲ لیتری، یخچال ۱۵ لیتری و اجاق‌گاز وجود دارد. به این موارد باید دو صندلی و میز موجود در داخل یا خارج ون را اضافه کرد. مرسدس بنز می‌گوید ماژول مارکوپولو را در آینده‌ای نزدیک تولید خواهد کرد. قوای محرکه مرسدس EQT مارکوپولو از یک پیشرانه برقی با قدرت ۱۲۱ اسب بخار و گشتاور ۲۴۵ نیوتون متر تشکیل شده است. این ون از باتری ۴۵ کیلووات ساعتی سود می‌برد و به زودی در اروپا با قیمت حدود ۵۱۵۹۵ دلار عرضه خواهد شد.

ارسال دیدگاه :
تماس با کارشناسان