تخته گاز با مرسدس-ای ام جی E63S

نویسنده : خدمات مرسدس بنز گلچین / جمعه, 25 آذر 1401

تخته گاز با مرسدس-ای ام جی E63S مدل ۲۰۲۳ در اتوبان

مرسدس-ای ام جی قبلاً کار توسعه نسل بعدی E کلاس را شروع کرده اما پرچم‌دار فعلی خانواده یعنی E63S هنوز هم ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

این خودرو از قوای محرکه قدرتمند و ویژگی‌های لوکس زیادی برخوردار بوده و در اتوبان نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. جدیدترین ویدئوی منتشر شده از عملکرد مرسدس-ای ام جی E63S در اتوبان نشان دهنده توانایی‌های این هیولای آلمانی خواهد بود. این استیشن پرقدرت به نیروگاه ۸ سیلندر ۴ لیتری توئین توربو با خروجی ۶۰۳ اسب بخار و گشتاور ۸۵۰ نیوتون متر مجهز است. سیستم چهار چرخ محرک ۴Matic مرسدس بنز نیز باعث می‌شود این خودرو حتی در سرعت‌های بالا نیز پایداری مثال‌زدنی داشته باشد. مرسدس می‌گوید E63S در صورت استفاده از پکیج سفارشی راننده حداکثر سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت خواهد داشت.

راننده این خودرو سری به اتوبان زده و سرانجام پدال گاز را فشار می‌دهد. سرعت‌سنج خودرو در یک چشم بر هم زدن رقم‌های بالا را نشان می‌دهد و در نهایت به عدد ۳۰۲ کیلومتر در ساعت می‌رسد که اندکی بالاتر از رقم رسمی اعلامی توسط مرسدس بنز است. این پرفورمنس برای یک استیشن خانوادگی که دارای صندلی‌های راحت، تجهیزات ایمنی فراوان و… است عملکردی احساس‌برانگیز به شمار می‌رود. در واقع مرسدس-ای ام جی E63S به همین خاطر ساخته ‌شده است.

اوایل سال جاری میلادی بود که مرسدس اقدام به عرضه خودروی E63S فاینال ادیشن کرد تا آماده معرفی نسل بعدی آن شود. فاینال ادیشن آخرین E کلاس ۸ سیلندر است زیرا این شرکت با پیشرانه‌های درون‌سوز حجیم خداحافظی کرده و از قوای محرکه هیبریدی کم‌حجم و برقی استفاده خواهد کرد. E63 جدید از پیشرانه برقی و باتری به همراه نیروگاه درون‌سوز استفاده خواهد کرد و شاید همان قوای محرکه C63 جدید در آن دیده شود. این مجموعه در C63 قدرت ۶۷۱ اسب بخار و گشتاور ۱۰۱۹ نیوتون متری تولید می‌کند.

به نظر می‌رسد مرسدس در آینده نزدیک نسل جدید E کلاس را حداقل در نسخه‌های عادی معرفی خواهد کرد چراکه نسخه‌های پیش‌تولیدی با پوشش‌های استتاری کمتری رؤیت شده‌اند. تا پایان سال جاری میلادی زمان کمی باقی مانده و شاید معرفی این خودرو اوایل سال آینده باشد. نسخه داغ‌تر و هیبریدی E63 به این زودی‌ها پدیدار نخواهد شد به همین خاطر از ویدئوی نسل فعلی E63S واگن نهایت لذت را ببرید چراکه دیگر خبری از این قوای محرکه نخواهد بود…

ارسال دیدگاه :
تماس با کارشناسان