همکاری ریویان و مرسدس بنز

نویسنده : خدمات مرسدس بنز گلچین / جمعه, 25 آذر 1401

همکاری ریویان و مرسدس بنز ۳ ماه پس از آغاز متوقف شد!

همکاری بین شرکت‌های ریویان و مرسدس بنز در حال حاضر متوقف شده است. این دو خودروساز اعلام کرده‌اند برنامه‌های خود برای تولید ون‌های برقی در اروپا را معلق کرده‌اند.

ریویان و مرسدس بنز چندین ماه پیش به پیش‌نویس توافقی دست یافته بودند که نتیجه نهایی آن تولید ون‌های برقی برای هر برند بود.RJ Scaringe مدیرعامل ریویان می‌گوید بهتر است این شرکت در مقطع کنونی روی مصرف‌کنندگان و کسب‌وکار خودش تمرکز کند. او خاطرنشان می‌سازد تمرکز روی این موارد فرصت‌های کوتاه‌مدت جذاب‌تری را برای ایجاد حداکثر ارزش‌افزوده به همراه خواهد داشت.

ماتیاس گیسن مدیر بخش ون‌های مرسدس بنز نیز گفته شرایط ریویان را درک می‌کند و به تصمیمش احترام می‌گذارد. البته توقف همکاری ریویان و مرسدس بنز باعث تأخیر در برنامه‌های طرف آلمانی نخواهد شد. گیسن می‌گوید سرعت برقی سازی محصولات مرسدس بنز تغییری نخواهد کرد و مرسدس بنز همچنان به تأسیس کارخانه تولید خودروهای برقی در لهستان و اولین کارخانه مخصوص تولید ون برقی متعهد است. اگرچه دو شرکت موردبحث همکاری با یکدیگر را به حال تعلیق درآورده‌اند اما این به معنی توقف کامل نیست. مدیر مرسدس بنز می‌گوید:

بررسی فرصت‌های استراتژیک با ریویان در آینده به عنوان یک گزینه مطرح خواهد بود

هر دو شرکت امیدوار بودند همکاری باهم به کاهش هزینه‌های تولید و خرید ون‌های برقی کمک کرده و باعث اشتراک سرمایه‌گذاری و هزینه‌ها شود. برنامه اولیه ریویان و مرسدس بنز شامل تأسیس کارخانه‌ای برای تولید ون‌های برقی بود. این محصولات جدید قرار بود از پلتفرم خاص مرسدس بنز و همچنین معماری RLV ریویان استفاده کنند.

این اولین باری نیست که همکاری ریویان با یک شرکت ناقص باقی می‌ماند. فورد و این شرکت نیز سال پیش برنامه‌های خود برای تولید محصولی مشترک را بر هم زدند. پس از آن بود که فورد هشت میلیون سهم خود در ریویان را به فروش رساند و همین موضوع مشکلاتی را برای ریویان ایجاد کرد. البته ریویان بدون همکاری مرسدس بنز نیز می‌تواند برنامه‌های خود را پیش ببرد. این شرکت در حال تولید ون مخصوص آمازون است. غول خرده‌فروشی آمازون ۱۰۰ هزار سفارش تولید ون را به ریویان داده و این برند نیز به دنبال تحویل ۱۰ هزار دستگاه از آن‌ها به آمازون تا پایان امسال خواهد بود هرچند احتمال عدم رسیدن به این هدف وجود دارد.

ارسال دیدگاه :
تماس با کارشناسان