ابرخودروی مرسدس-ای‌ام‌جی وان

نویسنده : خدمات مرسدس بنز گلچین / شنبه, 16 دی 1402

نگاهی به رکوردهای تحسین‌برانگیز ابرخودروی مرسدس-ای‌ام‌جی وان

تزریق تکنولوژی فرمول یک به جاده کار هر شرکتی نیست اما مرسدس-ای ام جی با ابر خودروی وان این کار را انجام داد و واضح است که ژرمن‌ها به این کار بسیار افتخار می‌کنند!

تمامی ۲۷۵ خریدار ثروتمند این خودرو با کمال میل منتظر تولید مرسدس-ای ام جی وان بوده‌اند زیرا به خوبی می‌دانستند که قرار است سوار چه محصول خاصی شوند. ای ام جی نیازمند حدود ۵ سال بود تا نسخه مفهومی این خودرو را راهی خط تولید کند. ابر خودروی موردبحث قبلاً رکوردهایی را شکسته و به تازگی ویدئوی منتشر شده از این هیولای هیبریدی نشان دهنده چنین رکوردهایی است.

مرسدس-ای ام جی وان توانسته یک دور پیست ردبول رینگ را در ۱ دقیقه و ۲۶.۸۴۶ ثانیه طی کرده و سریع‌ترین خودروی جاده‌ای آن پیست لقب بگیرد. برای ثبت رکوردی دیگر در پیست مشهور هاکنهایم نیز فقط به ۱ دقیقه و ۳۸.۵۶۳ ثانیه زمان نیاز بوده است؛ اما محبوب‌ترین رکورد وان به پیست نوربرگ رینگ یا جهنم سبز مربوط می‌شود که یک دور آن را در ۶ دقیقه و ۳۵.۱۸۳ ثانیه طی کرده و سریع‌تر از هر خودروی جاده‌ای دیگر بوده است. رسیدن به این دستاوردها کار راحتی نبوده زیرا در فرایند توسعه مرسدس-ای ام جی وان مشکلات و چالش‌های زیادی وجود داشته است. برای اینکه بفهمید تیم توسعه این ابر خودرو چه مشکلاتی داشته‌اند کافی است به سخنان اولا کالنیوس مدیرعامل مرسدس گوش دهید که اذعان کرده بود در زمان صدور چراغ سبز تولید این خودرو، هیئت‌مدیره مرسدس حتماً مست بوده‌اند!

تنها خودروی دیگری که شاید بتواند این رکوردها را بهبود بخشد استون مارتین والکری است. در همین اثنا ابر خودروی وان که به‌صورت دست‌ساز تولید می‌شود یک هیولای قاطع در پیست خواهد بود. تمامی خودروهای تولیدی از ۱۶ جایگاه مونتاژ و تست عبور می‌کنند. چهار پیشرانه این خودرو در بریتانیا و در بخش قوای محرکه پرفورمنس مرسدس-ای ام جی تولید می‌شوند.

به عنوان یادآوری باید گفت ابر خودروی مرسدس بنز یکی از سریع‌ترین خودروهای تاریخ بوده و برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت به ۲.۹ ثانیه زمان نیاز دارد. صفر تا ۲۰۰ کیلومتر در ساعت این خودرو نیز در ۷ ثانیه ثبت می‌شود. این هیولای چهار چرخ محرک حداکثر سرعت ۳۵۲ کیلومتر در ساعتی دارد. در نظر داشته باشید که پیشرانه ۶ سیلندر ۱.۶ لیتری توربوی وان می‌تواند تا ۱۱ هزار دور در دقیقه دوران کرده و درعین‌حال استانداردهای آلایندگی یورو ۶ را پاس کند.

ارسال دیدگاه :
تماس با کارشناسان